• دسته‌بندی نشده
  • ۰

هشتم ثور همچنان سبز باقی می ماند

۸ثورهشتم ثور به عنوان روز پیروزی ملت آزاده و مجاهد افغانستان بر امپراطوری شوروی و کمونیزم جهانی و روز به ثمر نشستن آرمان این ملت بزرگ، ثبت تاریخ بوده و همچنان سبز خواهد بود. نه سیاهی ۷ ثور می تواند این روز را سیاه جلوه دهد، نه خانه جنگی ها و قدرت طلبی های تنظیم های جهادی و نه هم اغراض غربگرایان!
حقیقت این است که این روز متعلق به هیچ گروه و تنظیم خاصی نیست، تا به انحصار خوبی ها و بدی ها گروه ها در بند بماند. این روز متعلق به تمامی ملت افغانستان است که در دوران جهاد و مقاومت علیه کمونیزم سرخ شوروی و گروه های خلق و پرچم؛ با اتحاد و همبستگی ایمانی و ملی یکپارچه و یک تن به مقاومت دلیرانه پرداخته و افتخار آفریدند.

کاملاً غیر منصفانه و غیر منطقی است اگر زد و بند های تنظیم ها و گروه های افغانی بعد از پیروزی ۸ ثور را بهانه قرار داده و علیه این روز پر افتخار ملی جبهه گیری نماییم.

متاسفانه در مقطع فعلی زمانی ما، منافع “دو گروه” حاکم و نیمه حاکم بر سرنوشت کشور، در یک راستا قرار گرفته است تا با استفاده ی ابزاری از وقایع تلخی که بعد از ۸ ثور گذشت، به ذهن ها تلقین کنند که ۸ ثور نیز مانند ۷ ثور روز سیاه و فاجعه انگیز است و عده ای جوانان خوش باور ما نیز بدون تعمق و ژرف نگری تحت تأثیر این ترفندهای فکری قرار گرفته اند:

۱٫ گروه اول بقایای شکست خورده ی باقی مانده از کمونیست های خلق و پرچم هستند که بنا بر اهداف جبران شکست، احیای هویت، تثبیت موقعیت فعلی و احراز مناصب دولتی روی پروژه سیاه جلوه دادن ۸ ثور کار می کنند.

۲٫ گروه دوم غربگرایانی هستند که هم با جریان های مجاهدین و قدرت گرفتن آنها مخالف اند و هم با روند فکری جهاد و مجاهدت، آزاده گی و آزاد اندیشی. این گروه ها همپای سیاست های غربی برای حذف روحیه جهاد و مجاهدت، دین و سیاست در بین مسلمانان سعی دارند هم مجاهدین را زیر سوال ببرند و هم ارزش های جهاد و مقاومت را!

در اخیر بحث بازهم قابل تأکید است که جنگ های خانمانسوز داخلی، رقابت های تنظیمی و قدرت طلبی برای قومی و گروهی جهت موقف های سیاسی و… آنچه بعد از ۸ ثور اتفاق افتاد و باعث استمرار خشونت طلبی، جنگ و خونریزی و بحران بالای بحران در کشور ما شد، واقعات تلخی است که هیچگاه نمی توان از کنار آن ساده گذشت و نا دیده گرفت؛ اما این حوادث دردناک هیچگاه نمی تواند روکش سیاهی برای روز پرافتخار پیروزی ۸ ثور و روز به ثمر نشستن جهاد حق طلبانه ی ملت قهرمان ما باشد؛ بلکه افتخار این روز سترگ مربوط به تمامی ملت مسلمان ما می باشد و هر نوع بی حرمتی به افتخارات مردمی، توهین به ملت نجیب و شریف افغانستان خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *